Світлодіоди замість лампочок в кнопки панелі

Тема у розділі 'Електрика і сигналізації', створена користувачем ENERGY, 14 лип 2009.

  1. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Одним словом у моїй Джеті, від самої купівлі, крім підсвітки кнопки увімкнення габаритів/фар жодна інша не працювала. Крім того в панелі приборів горить в даний момент лише лампа над годинником, пічка також не підсвічується, прикурювач також, одним словом темнота практично повна була :nea: Мене така ситуація вкрай не влаштовувала. Почав з кнопки противотуманки, підігріву заднього скла і аварійки. Всі кнопки були розібрані, лампи продзвонені, з 5 ламп - 4 були перегорівші. Лише противотуманка в повній темноті ледь помітно світила завдяки одній лампочці, але це важко назвати підсвіткою :)
    Знайшов в інеті ідею заміни лампочок на світлодіоди, що й вирішено було зробити. Купив на радіобазарі 3-ох міліметрові світлодіоди зеленого і білого кольору з запасом (як потім виявилося недарма) по 2,5грн/шт (лише в одному місці, в інших мінімум по 3грн/шт), світять як фонарік, не раджу спрямовувати в очі - бо потім довго буде чорна точка мерехтітися :D. Вирішив залишити приємну для ока стандартну вольксвагенівську зелену підсвітку - що і вам раджу. І взявся ще з одним другом до роботи, вечерком виложу фотки процесу, бо зараз фотік вдома, а я на роботі. Але скажу що результат не заставив розчаруватися.:yahoo:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. ROS

    ROS Аксакал

    Авто:
    Renault Espace 2.0; Opel Vectra B 1.6; Toyota Celica GTi 1.8; Honda Dio 35; ІЖ Ю; Тула
    Клубна карта:
    000035
    Викладай фото! Мене вже давній час мучить та сама проблема з лампами. В щитку приладів стоять сині світлодіоди, світять гарно, я їх шкуркою заматував шоб розсіювали.
     
  3. RomanoProddi

    RomanoProddi Місцевий

    Авто:
    WVPassat B3 SYNCRO 1990 Variant 2,0 SIMOS ADY. КПП 5 CRU 95р.в.
    Клубна карта:
    007)))
    не рекомендую ставити, а особливо в щиток приборів, лампочки синього або (ще краще) червоного кольору. Вони садять зір.!!!!!!! найприємніше для ока - зелене світло. так само і на лобовому склі зверху треба клеїти зелену полоску, а не іншу!!!!!!
     
  4. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    А Audi рекомендує, бо в них приборки червоні.
     
  5. RaZoR

    RaZoR No Smoke No Power Diesel

    Авто:
    A6 С5 Avant Quattro (AKE)2002p була)
    A4 B6 Avant (AVF)2004p Ше є!!
    A6 C4 Avant (AEL) 1996p була
    VW G4 (BCA)2003p також був
    А як пояснити що в АУДІ вся підсвітка червона?????????? А в Гольфі поєднання синьої і червоної???????????????????
     
  6. RomanoProddi

    RomanoProddi Місцевий

    Авто:
    WVPassat B3 SYNCRO 1990 Variant 2,0 SIMOS ADY. КПП 5 CRU 95р.в.
    Клубна карта:
    007)))
    А не біло-помаранчевого в Ауді?? перший раз чую за синє і червоне в Гольфі.........кароче, робіть що хочете. очі то не мої. я давав пораду як медик. є сумніви?? - Офтальмолог (глазнік по-народному) є на кожному кроці. Всьо.Пака.
     
  7. RaZoR

    RaZoR No Smoke No Power Diesel

    Авто:
    A6 С5 Avant Quattro (AKE)2002p була)
    A4 B6 Avant (AVF)2004p Ше є!!
    A6 C4 Avant (AEL) 1996p була
    VW G4 (BCA)2003p також був
    Ні, якраз червоного!!!!!
    У всіх Гольфах 4-го покоління, і не тільки, ще й в Пасатах Б5!!!!!!!!!!!!
    Цікавий Ти!!!!!!!!!
     
  8. RaZoR

    RaZoR No Smoke No Power Diesel

    Авто:
    A6 С5 Avant Quattro (AKE)2002p була)
    A4 B6 Avant (AVF)2004p Ше є!!
    A6 C4 Avant (AEL) 1996p була
    VW G4 (BCA)2003p також був
    [​IMG]
     
  9. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Забув додати, що на радіобазарі я крім світлодіодів закупився ще резисторами номіналом 1кОм, 0,25Вт, за 20 штук було заплачено 4грн.
    Виколупування заднього штекера разом з лампочками не було зазняте, але воно досить просте, потрібно просто або ножик або тоненьку викрутку. Ось як виглядала кнопка до переробки [​IMG].
    Акуратно випаюєм старі ламочки, якщо під руками немає електричної схеми то запамятовуєм до яких клем вони підключались, наприклад клема 31 - завжди мінус[​IMG]
    Не забудьте перевірити чи світять світлодіоди - а то буде шкода паяти і потім побачити що він перегорілий [​IMG]
    Берем світлодіод і надаєм його виводам форму зручну для підпаювання до резистора і до контакту кнопки. Нагадаю що довший вивід у світлодіода це "+" контакт. По можливості надіваєм термоусаджувальний кембрик для надійності від замикань[​IMG]
    Підпаюєм конструкцію до контактів - і перша кнопка готова. Правда зроблена і перша незначна помилка, внизу кнопки був світловід (скляний стержень), який має підсвічуватись при увімкненні кнопки, він був жовтого кольору. Тобто на місце того що позначений стрілкою треба було впаяти світлодіод білого кольору, а ми захопилися процесом, одним словом провтикали, і впаяли обидва зелені. Світловід тепер світиться не дуже яскравим жовтим кольором. [​IMG]
    Перепаювати першу кнопку не хотілося, але в другій цей дефект був усунутий, один зелений і один білий[​IMG]
    Ось так виглядає результат, напруга близько 13В, тобто так буде світити і в машині, дуже приємне і чітке світло, фотка трохи розмита [​IMG]
    І тут ми підійшли до "найгіршої" кнопки - аварійки. В ній разом з лампочкою був впаяний резистор. Ми толком не розібравшись в цій схемі (верхній) просто випаяли лампочку і резистор (він був номіналом 300 Ом, тому нам не підходив для світлодіода). Підпаяли світлодіод до резистора кілоомного як завжди, і давай перевіряти на 12В. В певний момент світлодіод спалахнув яскраво але ненадовго, одним словом по не зрозумілим на той час причинах накрився останній 3-ох міліметровий білий світлодіод. Під рукою був 5-ти міліметровий білий, його і використали. Подивились на схему уважніше і зрозуміли, що резистор який колись стояв з лампочкою працював з нею лише для підсвічування кнопки, а при увімкненні аварійки на лампочку подавались всі 12В, в обхід того резистора. Одним словом було вирішено в мінус світлодіода впаяти додатковий резистор 1кОм, що забезпечить його виживання при увімкненні аварійки. Так що при "габаритах" світлодіод живиться через два послідовних резистора по 1кОм, тобто 2кОм.
    [​IMG]
    Через те що світлодіод не 3мм, а 5мм - прийшлося спиляти трохи пластмасси, бо не влізало в кнопку.
    [​IMG]
    Скажу зразу - він все одно заяскраво світиться і відволікає трохи увагу. Тобто на місце штатного резистора раджу замість 1кОм тулити більший, який саме - перед паянням поексперементуйте з яскравістю, думаю десь біля 5кОм, а може й ще більший.
    [​IMG]
    Раджу в аварійку ставити не білий світлодіод, а червоний для кращого ефекту, бо світлофільтр як вивилось в цій кнопці трохи оранжуватий))).
    В машині ще не фотографував, але враження дуже хороші. Потрібно буде лише зменшити яскравість аварійки, а також поспилювати трохи головки світлодіодам для розсіяного світла.
    Надіюсь скориставшись моїми порадами не наступите на ті ж граблі і у вийде ще краще:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Також надумав тулити туди світлодіоди, але як зняти цю лампочку
    [​IMG]
    Я її пробував і крутити і тянути легенько, не то :sad:
     
  11. Zh@riK

    Zh@riK Аксакал

    Авто:
    VW GolfII CL 1990,1.8l RP, Pierburg 2ЕЕ Ecotronic, 5КПП 4S, ГБО; Audi A4B8 avant 177BHP; Honda Hornet 600cc
    Клубна карта:
    000050
    повертаєш її на 90 градусів вліво або вправо пласкогубцями (але акуратно) і витягуєш. це 100%, бо я в себе вже міняв ті лампочки
     
  12. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Дякую за інфу. А то я крутив легенько, напевно мало зусиль прикладав - боявся зламати :)
    Дивно, але на схемі три лампчочки намальовані, а патрона лише два, хм.
     
  13. S@sha

    S@sha Active Member

    Авто:
    VW golf II 1.3 Тi 1991
    В щитку приладів двох діодів маловато (погано видно вночі), я поклав спочатку теж 2 так як описано раніше, а потім зовсім зняв повністю зелений фільр і кришку над ним і встановив ще 4 діода, ось це дало свої результати, видимість відмінна, проблема залишилась лише з підсвіткою електронних часів, вже колав 3 діода замісь однієї лампочки всеодно погпно видно. Може хто знає вихід з положення.
     
  14. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Продовжилась епопея по заміні лампочок на світлодіоди і покращення та інсталяцію всяких підсвіток в моїй Джетті.
    На черзі виявилася лампочка сигналізації стоянкового гальма (ще сигналізує на зниження рівня тормозної рідини).
    Витягнути її з машини просто, варто лише зняти заглушки з кнопок які не використовуються знизу або зверху і пальцями виштовхнути її. Після відділення кабелю і розбирання цього елемента побачив таку картину. Самої лампочки вже давно нема і купа поломаних пластмасок одним з попередніх хазяїнів.
    [​IMG]
    Не забудьте позначити де плюсовий контакт (позначення синім маркером).
    А далі стандартна процедура - червоний яскравий світлодіод + резистор водну руку і паяльник в іншу. І от конструкція готова. Підходить звичайний великий 5мм світлодіод (щільно входить в отвір) і 1кОм резистор (0,25Вт).
    [​IMG]
    Все в зібраному і підключеному виді має такий вигляд:
    [​IMG]
    Насправді світло чисте і яскраво червоне, а не малинове (лєнь було бавитись з балансом білого на телефоні :))
    В той же вечір дійшли руки і до пічки бо вона також не світилась. Робота не закінчена, але в процесі довелося сильно поламати її конструкцію бо один з попередніх хазяїнів походу використовував суперклей всюди :sad:.
    Звіт буде по закінченні, а зараз анонс -
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Соррі за якість фоток - телефон N78 :)
     
    Останнє редагування: 30 лип 2009
    • Подобається Подобається x 2
  15. golf2

    golf2 Active Member

    Авто:
    vw golf 2 1.6 JP diesel
    бляха вона з заводу заклеїна
    треба було її акуратро розкрити. а не поламати на частини
    тепер йди на шрот за іншою
     
  16. Zh@riK

    Zh@riK Аксакал

    Авто:
    VW GolfII CL 1990,1.8l RP, Pierburg 2ЕЕ Ecotronic, 5КПП 4S, ГБО; Audi A4B8 avant 177BHP; Honda Hornet 600cc
    Клубна карта:
    000050
    угу, вона реально не є приклеєна, той перемикач на вусиках там защолкнутий,.. тянути тре було в бік і все красіво знімається... (я вже знімав так, як до спідометра ліз)
     
  17. ENERGY

    ENERGY Місцевий

    Авто:
    Була Jetta II 1985 1,3 HK 2Е3
    Не знаю як саме вона була заклеїна на заводі, але перед ламанням я її довго в різних місцях підважував викруткою, тянув, відгинав - тобто "НАМАГАВСЯ АКУРАТНО РОЗКРИТИ", вона практично не піддалась. Та й сліди суперклею на ній не вселяли оптимізму. Тому в мому випадку крім наглого виламування мені нічого не залишалось
    Я так розумію йдеться про перемикач швидкості вентилятора - він був нормально знятий, проблема була лише в пластмасці в якій була лампочка.
     
  18. VWDRIVER

    VWDRIVER VWMANIAC

    Авто:
    VW CADDY MAXI GTD 2012 180bhp
    Поверни на 90градусів і потяни до себе! це така "паршива" підсвітка панелі на всіх VW 80-90рр
     
  19. dima1405

    dima1405 Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3і 1985 Reno Symbol 1.4(16v) 2006
    Незнаю чому ви не задоволені якістю підсвітки? Звісно в сучасних авто вона як новорічна ялинка!, але зробити так-само не вийде лише замінивши лампочки на світлодіоди. Я не кажу що це марна справа, це дійсно клопітка праця(все це робив тільки з лампочками), як на мене яскравіше не означає краще. А от коли добре видно малюнок кнопки, от це добре, або зміна кольору підсвітки - тоді це варте зусиль. Але всерівно +автору!!!:)
     
  20. ROS

    ROS Аксакал

    Авто:
    Renault Espace 2.0; Opel Vectra B 1.6; Toyota Celica GTi 1.8; Honda Dio 35; ІЖ Ю; Тула
    Клубна карта:
    000035
    [​IMG]
    Вибачайте, трохи невтему, але потребую такого патрона. Може в кого завалявся, в мене небуло взагалі.
    ENERGY , фотозвіт +1
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)