Як правильно продати автомобіль?

Тема у розділі 'Юридичні питання', створена користувачем radex, 24 січ 2008.

  1. radex

    radex Початківець

    Авто:
    VW Golf III 1.6 1995
    Довго думав і вагався, але все-таки вирішив продавати свою машинку. Поскільки це моя перша машина, то я абсолютно не обізнаний в процесі купівлі-продажу, тому прошу Вашої допомоги. Розкажіть про весь той процес детальніше будь-ласка. Наперед дякую.
    P.S. Машина в мене куплена по-довіреності.
     
  2. Pirat-7

    Pirat-7 Active Member

    Авто:
    Пішоход.
    Клубна карта:
    000047
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Даєш оголошення у Ваш Магазин, якшо хтось клюне то позвоне , подивиться на машину пощупає її проїдеться. якшо підходе йому тоді домовляєтесь про ціну яка влаштовує тебе і його(торгуєшся) ти відповідно тримаєш ціну багато не скидаєш. якшо він хоче по дорученю . їдете до нотаріуса і робите його. він дає гроші і всьо. якшо він (покупець) не хоче доручення, то ти знімаєш з обліку, а він ставить машину вже на своє імя, але то дорого виходить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. radex

    radex Початківець

    Авто:
    VW Golf III 1.6 1995
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Нє ну та я вже не настільки зелений :)))
    Я купляв машину вже по-передорученню і зараз я вже її по-дорученню віддати не можу. В моїй довіреності написано право продати машину, тобто то означає, що я можу сам особисто на пряму продати машину без її власника? Хто проходив ту процедуру, роз'ясніть.
     
  4. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Якшо в тебе генеральне доручення з правом передоручення (1 або 2-ге), то ти можеш дати комусь ше одне генеральне (продати по дорученню) або зняти з обліку (в р-ні 200 у.е.) і продати по договору купівлі-продажу. Якшо без права передоручення (остання генералка), то тільки зняти з обліку і продати по ДКП.
    Їдеш в МРЕВ, знімаєш з обліку і оформляєш ДКП від свого імені, оскільки ти маєш всі права власника машии згідно ген. доручення.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Duke

    Duke Active Member

    Авто:
    Renault Scenic RX4
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    якщо генеральне доручення, то можеш зняти її з обліку і продати. Але виписати доручення ти вже не можеш. Хоча якщо знайдеш власника машини і він тобі зробить доручення, то зможеш потім зробити доручення і продати по дорученню.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. radex

    radex Початківець

    Авто:
    VW Golf III 1.6 1995
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    А в який то МРЕВ треба їхати(машина оформлена в Житомері) і скільки то часу займає? Новий власник якому я продам машину зможе сам її поставити на облік без теперішнього власника?

    Додано через 21 хвилину
    Хлопці, то можна зняти з обліку машину за моїм місцем прописки(Львів), чи обовязково їхати в Житомир, де зареєстрована сама машина?
     
  7. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Панове, таке питання

    Якщо я продав машину по дорученню, а в нашій передбачуваній і стабільній державі приймається наприклад якийсь новий закон про оподаткування власників авто , або якщо у власності є більше одної машини. Як я можу, не вдаючись до мордобою, змусити власника машини "де факто" стати власником "де юре", тобто піти в МРЕВ і оформити машину з мене на себе?
     
  8. ArniXXX

    ArniXXX Active Member

    Авто:
    VW Passat B3 1.6 Бензин 1990
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Элементарно. У тебе э право анулювати довіреність. Просто натякни що рекомендуэш йому поступити розумно, бо інакше в тебе може виникнути не переборне бажання відкликати довіреність. Гарантую що 100 % єфективно працює.
     
  9. Andie

    Andie Active Member

    Авто:
    MB W211 E240
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Найбільше сподобалось:mrgreen:

    Додано через 1 хвилину
    +1
     
  10. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Не зрозумів... То це, виходить, можна офігенно бабки заробляти. Продає Вася Пупкін комусь машину, а за пару місяців відкликає довіреність і машина знову його. Тоді продає її ше раз і так до нескінченності, поки хтось не спалить ту машину разом з Пупкіним :)

    Я правильно розумію?
     
  11. Andie

    Andie Active Member

    Авто:
    MB W211 E240
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Теоретично так
     
  12. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    а можуть і проломати череп за такий бізнес

    За місцем реєстрації Т/З знімаєш його з обліку, в даному випадку-в Житомирі, інших варіантів немає.
     
  13. ArniXXX

    ArniXXX Active Member

    Авто:
    VW Passat B3 1.6 Бензин 1990
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Та ні. Це єфективно коли ти хочеш щоб машину зняли з твоєї совісті. Бо робити на цьму бабки, то дійсно череп може не витримати. Хоча я чув ситуацію що при розлучинні чоловіка з дружиною бувають ситуації коли суд виносить рішення про те що пів машини належить дружині. А це вже поано, бо прийдуть судовиконавці і пів машини заберуть. А в цілому все правильно. Генеральна довіреність не дає жодних прав на власність. Це просто папір який дає право продати, передоручати, бити по капоту молотком і.т.д. Робити на цьому бізнес не раджу нікому.
     
  14. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Ні, я не про те, що я бізнес собі придумав :) Я про те, що з логічної і юридичної точки зору купівля машини по довіреності є дурістю. Хтось має бандюків знайомих, хтось сам піде череп ламати, а хтось може і сам по голові отримати або криша "бізнесмена" виявляться крутіша і він нікого не боїться. Зрештою, проломиш ти йому череп і сядеш до тюрми на кругленький термін. Так чи інакше, купуючи машину по довіреності ти наражаєшся на те, що тебе цілком законно кинуть через фаркоп.
    По моєму ті всі проблєми і качелі не вартують якихось кількох сотень баксів на оформлення машини на себе. Як кажуть в кримінальних колах, "лоха гріх не кинути". Дивуюся таким людям.
     
  15. ArniXXX

    ArniXXX Active Member

    Авто:
    VW Passat B3 1.6 Бензин 1990
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Тим не менше як ти перший власник то машину продати лекше. Бо э купа бажаючих зекономити. Тай коли справа стосуэться Б6 то питань нема. А коли то корито типу як опель кадет 87 р. Э сенс платити таку купу грошей??? Чи ще краще жигуль копейка. Переоформлення дорожче за машину :mrgreen:
     
  16. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Довіреність і купівля-продаж це різні юридичні дій за своєю суттю. Куп.-продаж-це правочин, за яким оплатно передаються всі права власника разом з предметом договору, фактично змінюється власник предмету куп-прод.
    довіреність є волевиявленням власника щодо передачі прав власника довіреній особі, але це не є договір, за яким передається безпосередньо майно, тому за своєю суттю довіреність не може вважатись купівлею-продажем, і з юридичної точки зору довірена особа, щодо якої скасували довіреність, немає жодних підстав вимагати її поновлення навіть через суд. Сам факт передачі грошей після написання довіреності ніяк не фіксується і немає жодного юридичного значення, це спосіб на практиці уникнути сплати податку за ДКП і реєстраційного збору, тому при покупці автомобіля варто оформляти ДКП і ставити ТЗ на себе на облік, щоб бути повноцінним власником, на стороні якого закон.
     
  17. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    От про що я і веду мову. Парадокс. Люди віддають незнайомій особі тисячі доларів за машину, покладаючись виключно на джентльменську домовленість, яка ніде юридично не оформлена і ризикуючи в будь-який момент залишитися без машини, за яку заплатив... Певно таки народ наш порядний і довірливий, раз це явище так поширене у нас :) Я обидва рази машини купував відразу на себе, хоча порівняно із ціною машини ціна оформлення також доволі відчутно б"є по кишені (плюс 5-8:wacko:.
     
  18. Pol

    Pol Super Moderator

    Авто:
    VW POLO ClassiC 1.6 98 (1F)
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    анука поподробніше як то відкликати довіреність, якщо на руках техпаспорта нема.? і машини нема? і де довірена особа проживає теж ніхто не вкурсі?
     
  19. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    Ідеш у нотаріальну контору, де оформлював довіренность і кажеш, що хочеш відкликати її. Далі тобі все пояснять, що потрібно робити.

    ЗІ При покупці машини по довіренності, просіть продавця написати від руки розписку, яку сумму він отримав від вас за машину. Інакше може бути, що він відкличе довірку і ви залишитесь без машини і грошей. :sad:
     
  20. Pol

    Pol Super Moderator

    Авто:
    VW POLO ClassiC 1.6 98 (1F)
    Відповідь: Як правильно продати автомобіль?

    ну нехай відкликує, а менти звідки знатимуть шо довіреність недійсна.
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)