Більярдний стіл своїми руками

Тема у розділі 'Простофорум', створена користувачем Cherepaha, 28 січ 2013.

  1. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Друзі!

    Вже кілька років мене не покидає ідея зробити собі аматорський стіл для гри в пул. футів так на 6-7. Поставлю в гаражі. Оскільки умови там не стерильні, і вологість і температура, самі розумієте, не регулюються, тому стіл має бути якомога дешевший по собівартості, щоб не шкода як знищиться.
    В неті нарив купу інфи, як потепліє, напевно, буду починати. Наразі збираю гроші ну і матеріал.
    Основне кулі і киї. Може хто має і не користується - куплю. Ясно що є нові в продажу - але все питання ціни.
    Також обрізки плити ЛДСП чи навіть простого ДСП - прийму в подарунок з самовивозом, а якщо буде шмат приблизно 1,2*2,2 м ламінованого (якомога товстішого) - куплю.
    Ага, ще гума на борти і сукно. Тут питання ще відкрите, не знаю точно як робити, щоб простіше і дешевше. Поки думаю. Буду вдячний за поради.
    Орієтовно буде потрібно шмат сукна, простого, не для столів, а гума - якийсь ущільнював чи гумовий круглий канат, бажано погрубший.
    Не судіть строго. То радше буде таке хоббі, яке трохи розтягнеться в часі, бо не завжди зможу виділити цілий день цьому захопленню.

    П.С. Фабричний стіл б/в - розглядав, але знову ж таки, дорого, та і тяжкий він, немобільний.
     
  2. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Більярдний стіл повинен бути важкий. Крім, того тут важливий момент - це рівень, стіл повинен бути ідеально рівний, або мати механізи зміни рівня (типу регульованих ножок).

    ІМХО ти не зможеш вкластися в ті гроші, за які можна купити б/в стіл в нормальному стані.
     
  3. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Так, все вірно. Але я збираюсь робити аматорський (фактично, дитячий) стіл.
    Для себе, не для комерції. Щоб його можна було легко пересунути на центр і під стіну, бо ж машину теж десь треба тримати ))).
    Та і на проф матеріали не розраховую, так, з відходів фактично.
    В ідеалі бюджет 500 грн стіл і 500 грн кулі + киї (навіть нові, найдешевші). б/у стіл від 300 доларів, і то не відомо чи з кулями. зараз висить оголошення 5000 грн стіл зі всім обладнанням, але дорого, як на хобі для мене одного.
     
  4. Dino_grey

    Dino_grey Місцевий

    Авто:
    VW Scirocco GTX 1.8 1987;TOYOTA Land Cruiser 2006,2,7 TDI БЫЛ; AUDI A6 AVANT 1996 2,0 16V БЫЛ...
    Клубна карта:
    000411
    Совет: бери лутше ЛДСП она дольше прошлушит!От влаги ДСП крутит!!!!Но когда будеш это все делать ЛДСП торец всей плиты ОЧЕНЬ ХОРОШО обработай ОЛИФОЙ несколько раз чтоб хорошо пропиталась!!!!!
     
  5. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Так, основу збираюсь робити з лдсп. з дсп хіба підкладку (раму). Дякую за пораду з оліфою.
     
  6. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    В епіцентрі я бачив якісь дешеві столи, здається за 3200. За якість - не знаю, хай хто працює в епіцентрі підтвердить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Чортопхай

    Чортопхай Аксакал

    Авто:
    VW
    Клубна карта:
    113
    Стукай до нанайця в приват )))
     
  8. Sasa

    Sasa Аксакал

    Авто:
    Country Power
    Клубна карта:
    000481
    Залий на грубих ножках стяжку :) Не буде її крутити і буде рівна
     
  9. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Нє, стяжка то занадто складно, та і важке буде, і основу треба міцну. відпадає. та і до лдсп борти легше кріпити.
     
  10. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    І так, пройшов рік. Ідея все виношувалась і в якийсь момент стала нав"язливою.
    Цей рік я грав у міні-футбол в залі, 1 раз в тиждень, по 20 грн скидались. Трохи вже навть надоїло. Тому вирішив трохи взяти паузу, а на зекономлені (майже 1000 грн за рік) гроші таки зробити стіл.

    1. Вибір гри. Вирішив все-таки робити снукерний стіл. Пул (8-ка) то трохи банально і не так цікаво. А снукером я завжди захоплювався (по телевізору),
    хочу в живу так і не зіграв.

    2. Розмір. Виходячи з розміру гаража, і доступних розмірів плит для основи, вирішив взяти таку плиту як QSB-P5, 1,25х2,5 м. То буде десь ~ 8х4 фути, а такі столи вже випускають для снукера фабрично. Та плита пишуть що доволі вологостійка, міцна, і є досить довста (22 мм), а ще дешевша від ЛДСП! Спробую.

    3. Кулі для гри. Другов купив на алегро і привіз комплект куль, трішки менших ніж стандарт (52,4 мм стандарт, а в мене 50,8 мм в діаметрі). На малому столі це тільки на краще. Правда в комплекті тільки 10 червоних (проти 15 у стандарті), але це теж не біда. З 10 червономи це так званий міні-снукер, грають навіть 6-ма, та навіть і 3-ма червоними (так пишуть в інтернеті :) )

    3. Гума. Я вже писав в іншій темі, як купив гумову стрічку 8х20 мм, сьогодні перевірив кулю на відскок - нормально. Правда гума не була ще покрита сукном.

    4. Сукно. Снукерне, та і взагалі більярдне сукно дороге. Тому в інтернет магазині купив турецький кашемір, з 50 % знижкою, бо писали що нерівномірне забарвлення (типу брак), але на око того не видно. Де-не-де темні цятки. Правда колір сірий, але колір не головне. Головне досить грубий, 60 % шерсть і майже за дурно :)
     
  11. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Лишилось ще роздобути дошок 20 мм на основу під плиту (ну і купити саму плиту), 30 мм на борта, та 70-80 мм брус на ножки. Під ножки продають такі підставки для ругулювання висоти, якщо вони не мають шату - то, напевно, візьму.
    Сітки для луз сплету сам, вже знаю як і маю шнур. Так цікавіше )

    Кий. От тут ще не визничися. Стандартний (145 см) трохи задовгий (мало місця до стіни). Але пишуть що краще грати коротшим києм на більшому столі, ніж довгим на малому. Я з цим згоден. Тому поки в пошуках укороченого кия для снукера, такі існують, але в Україні не зустрічав (в інтернет магазинах). Ще походжу по львівських магазинах, подивлюсь, може який кий для пула підійде чи сподобається, а як ні - то тоже з-за кордону замовлю. Але не хотілося б, бо може бути кривий чи коцнутий, то тре вживу вибирати.
     
  12. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Коли почну все робити - ще не знаю, по можливості. До літа планую закінити, бо час маю тільки пару годин в суботу ввечері, та і то не кожну. Мо можливості закину пару фото, але вже без детального опису. Як комусь щось буде цікаво - пишіть.
    Підняв тему, щоб так і не пропала задурно, бо такою темою багато хто задається, судячи з тих форумів, що я преглядав. Просто в кожного свій підхід і свої потреби.
    П.С. Фабричний снукерний стіл коштує десь від 10,000 грн, а хорошої якості
    20-25 тис! Мій бюджет 1000 грн, ну +-, не знаю скільки кий потягне.
     
  13. Sasa

    Sasa Аксакал

    Авто:
    Country Power
    Клубна карта:
    000481
    Чудак человек :)
    Натхнення і терпіння тобі, хоча моя субєктивна думка - це фейл.
     
  14. Serh

    Serh Active Member

    Авто:
    VW Golf 2 1.6 TD 1991 р.
    вам не здається що простіще і краще ті гроші витрачені на стіл сумнівної якості витрачати на гру в спеціалізованих клубах, барах. Там столи якісні, киї відповідні (чисто моя думка, не приймати в образу)
     
  15. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    Чоловіче, з такими замашками купи собі краще айпад і грай більярд на ньому )
     
  16. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Якраз ні, бо ті гроші - то якраз і є пару годин в клубах, програв і все. Та і не вмію я добре грати. А тут можна трохи підучитись. Це як пити пиво: хтось любить в барі, хтось вдома. Я не женусь за стандартами, і брати участь в змаганнях не планую, це така собі "забавка", спосіб провести час з сином, ну і друзями.
     
  17. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    )) Граємо на компі регулярно, вже "не пре", хочеться чогось живого.
    Стіл потрібен, щоб освоїти базові навики: стійка, міст, пямий рух києм, якісь простенькі виходи, вчитись розвивати думку при побудові серії.
    В клубі час = гроші, шкода стояти і просто думати. А снукер - це такі "шахи на більярді", там треба часом подумати...
     
  18. Sebastian del Maar

    Sebastian del Maar Аксакал

    Авто:
    Golf 4 Highländer
    Ну купи собі тоді Нінтендо Wii і тішся !
    http://youtu.be/hMw2dChI2-w
    Іноді коли з тебе всі навколо сміються - варто задуматись...
     
    Останнє редагування: 9 січ 2014
  19. Cherepaha

    Cherepaha Місцевий

    Авто:
    VW Golf II 1.3, 1989
    Клубна карта:
    000484
    Не помітив, щоб хтось сміявся )) І хвалитись теж не збирався, ще нема чим.
    Мета теми: якщо є однодумці - поділитись з ними досвідом. І все.
    Не всі товари коштують ту ціну, яку за них просять. І накрутка за роботу теж. Завжди можна зробити дешевший аналог, звісно що гіршої якості, та все ж.
     
  20. bass

    bass Аксакал

    Авто:
    Був VW Passat B4 Variant (ADZ)1.8 (35I) Automat, Була Audi Avant A6C5 2.5TDI(AKN)
    Клубна карта:
    000073
    Не зважай, це він себе мав на увазі...
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)