Інсталяція газової установки: добре чи погано

Тема у розділі 'Двигун, підкапотний простір', створена користувачем jora, 5 тра 2006.

  1. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Давненько вже надумав заінсталювати собі газовий бальончик в авто, але наразі не маю об'єктивної інформації - варто то робити чи ні.

    Працівники СТО (особи зацікавлені), де встановлюють такі бальончики, кажуть шо штука супер, в два рази дешевше їздити ніж на бензині, менше зношуються деталі двигуна, зменшуються викиди СО, масло менше чорніє і т.д.

    Скептики ж переконують того не робити, бо двигун скоріше зношується, зменшується потужність двигуна, неякісний газ і т.д.

    Хотілось би почути об'єктивну думку з цього приводу: як воно в подальшому вплине на роботу мого авта, і чи не вилиється мені та економія на паливі зайвими витратами на запчастини і ремонт?

    ПС: Авто з каталізатором (не знаю, чи має то якесь значення, але написав про всяк випадок :))
     
  2. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Багато залежить від самої установкит і від того, як настроять.
    В скорому часі(десь через місяць-два) буду робити установки газу на повні інжектора + 5-те покоління зі всіма документами.
     
  3. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Як на мене... теж колисмь про це думав.. але з чим стикнувся..
    1. Нормальна установка (така щоб можна було їздити за кордон) коштує більше 1000$, з тим лайном шо в нас ставлять по 300$ далеко не заїдеш..
    2. Падає потужність. Мені її і так бракує :)
    3. Поставити таку штуку на карб.. проблема.
    4. Мало заправок
    5. Неякісний газ
    6. Обєм багажника зменшується через балон
     
  4. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    про обєм багажника можна посперечатись. Існують т.зв. тороїдальні балони, які встановлюються на місці запаски. Інша питання: куди діти запаску? я тим не переймаюсь, в мене костиль, багато місця не займає, багажний досить великий, а щоб не вимазувати запаскою інших речей в багажнику, можна пошити (або купити) на неї чохол.

    Але мене більше цікавить, як інсталяція газу відобразиться на мому двигуні (при умові, шо установка нормальна і добре відрегульована). Хотілось би отримати обгрунтовану відповідь, всі за і проти...
     
  5. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Після того, як почув, що від вибуху газової установки загинула сім'я знайомого, все бажання відпало. Назавжди.
     
  6. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Якщо взяти нормальну установку, то потужність практично не зміниться, - це при умові нормального регулювання. При правильній настройці, якщо нормально відрегулювати суміш, то ресурс двигуна збільшується, бо теплотворна здатність бензину більша, - швидкість згоряння більша. Крім того, газ не змиває масляної плівки з циліндрів, бо він поступає в газоподібному стані. Те що колись говорили про зменшення ресурсу двигуна, то все це стосувалось радянських установок.

    На моноінжектор напевно найбільш оптимальний варіант є -- El Pegas.

    Відносно вибухів газу. Від бензину загинуло більше людей. І сам бензин є більш небезпечний в плані вибуховості, оскільки дуже малий час горіння. Те, що машина сама по собі взірвалась, то тому, що десь був витік газу -- це вже нахалтурили самі установщики, або було браковане обладнання, або була аварія. Саме цікаво, що я ще півроку назад думав, що метан є більш небезпечний, а виявилось, що пропан-бутан.
     
  7. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Небезпека вибуху є завжди, чи то бензин, чи то зріджений газ. І одне і друге може вибухнути навіть від накопиченого електростатичного заряду під час руху автомобіля.

    Це з якої сторони подивитись. В закритих обємах більш небезпечним є метан, оскільки він швидше перемішується з повітрям, і навіть при дуже малих концентраціях викликає отруєння організму. Якщо відразу не почути запах газу, можна вчадіти, перш, ніж той газ вибухне.

    Пропан-бутан має значно ширші межі концентрацій вибуховості, ніж метан, але він є тяжчий від повітря, і при відсутності перемішуючих потоків повітря завжди опускається вниз.

    Якщо встановлювати газову установку на авто, то на мою думку мали би бути якісь отвори в днищі кузова в найбільш небезпечних ділянках (місце розташування балона, зєднання трубок тощо) для виходу газу назовні у випадку його витоку. Крім того мав би встановлюватись газоаналізаторз сенсорами в тих же місцях, який би сигналізував про витік газу.
    І ще один момент: Газ при нагріванні має здатність значно розширюватись в обємі, тому в авті балон треба встановлювати в тому місці, яке найменше піддається нагріву, або встановлювати теплоізоляційні прошарки для унеможливлення нагріву балона.

    To Rocker: І скільки би коштувала та El Pegas разом з установкою?
     
  8. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Ціни зараз не скажу, адже ще не відкрились. Це напевно буде десь на початку або в середині червня. Тоді вже точно зможу сказати.
     
  9. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    jora, шось ти помоєму все дуже ускладнив.. в Польщі мабуть 80% машин обладнані газом.. якби то було так небазпечно фіг би на то хтось підписався.

    Мені здається що газ в балоні знаходиться в рідкому стані, там здається той балон навіть не металевий (здається!!!).. То ж не такий газ яким ЗІЛи заправляють.
     
  10. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Від бензину загинуло більше людей тому що більше людей на ньому їздило.

    Трагедія сталася за кордоном, машина їхала, установка була інстальована в Англії. Про причини не буду, але скажу, що ніколи не погоджуся з тим, що газ безпечніший. Поясню такими аргументами.

    1. Газ на відміну від бензину небезпечний навіть коли не горить - він є речовиною під високим тиском.
    2. При умові витоку газ заповнює собою салон автомобіля, перетворюючи його на ГРД-5, натомість бензин просто витікає на дорогу.
    3. При умові вибуху балона газ в лічені мілісекунди вибухає і з високою температурою та тиском в салоні не залишає шансів пасажирам. До того ж свою справу роблять стінки балона, що взірвався - це принцип дії звичайної бомби чи гранати! Натомість від вибуху бензобаку салон та пасажирів захищає кузов автомобіля, скеровує ударну хвилю вниз, на дорогу. І що головне, при загоранні баку автомобіль можна зупинити, вийти з нього! Коли взірветься газ, яйця не встигнуть спотіти.
    4.Як пишеться у цитаті, причиною трагедії могли стати витік, халтура майстрів, брак чи аварія - за жодну з цих причин ми не боїмося, коли їздимо на бензині! Витік - бензин тече на дорогу. Шкода кількох гривень, а не життя. Халтура майстрів в бензосистемі - витік або буксир, що теж не смертельно. Брак - взагалі не проблема - повертаєш браковану частину а не душу Бозі чи гроші лікарям. Аварія - всі ВВ обладнані системою аварійної зупинки паливного тиску. При аварії моментально припиняється робота бензонасоса і витікає тільки кілька грам палива, що в порівнянні з небезпечністю заповнення і вибуху підкапотного простору (вже не кажу про салон), газом, є краплинкою в морі.

    Така моя думка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Config, Нічого я не ускладнюю, я просто дав відповідь Рокеру про то, яка небезпека криється за витоком газу, чи то метану, чи то пропан-бутану. А для зменшення ймовірності вибуху чи отруєння в результаті витоку газу, на мою думку, слід обладнати автомобіль елементарними засобами виявлення і сигналізації витоку газу, а також дотримуватися вимог техніки безпеки при встановленні газової установки. В Польщі можливо якість виконання робіт по встановленню тих установок вища, ніж в нас, тому і довіра вища. В нас же майстри більше думають про то, як більше грошей здерти, а не про безпеку експлуатації авта. Крім того часто буває так, шо майстри навмисне чогось не доробляють, для того, шоб ти знов до них приїхав тратити гроші. В мене так було з жигульом.

    На рахунок матеріалу. з якого зроблений балон, мені видається, шо він таки металевий, тільки покриття може мати пластикове, і то не завжди.

    Газ в балоні знаходиться одразу в двох фазах - рідкій і газоподібній. З редуктора він виходить в газоподібному стані, і в тому ж стані потрапляє в циліндри. По мірі виходу газу з балона рідка фаза випаровується, в результаті чого тиск рідкої і газоподібної фази в балоні зрівноважуються. І тут є ше один нюанс: балони ніколи не можна заправляти "під горлишко" (бо не буде газової фази, балон може просто розірвати від тиску), і не можна повністю використовувати той газ шо знаходиться в балоні (мусить бути мінімальний надлишковий тиск, інакше є ймовірність засмоктування повітря в балон в результаті зворотньої тяги).

    А заправляють авта тим же газом шо і ЗІЛи і автобуси і ГАЗони, тільки вигляд балонів інший. В нас найбільш поширене використання пропан-бутану, але ше є установки, розраховані на природний газ (метан). Останні менш популярні через відсутність заправок (по крайній мірі я ше не бачив таких) і через значне зменшення потужності (метан має меншу теплотворну здатність від пропан-бутану).
     
  12. Kinder

    Kinder Аксакал

    Авто:
    VW B6 Passat 2.0 2006
    Клубна карта:
    21
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Якщо чесно то на колишньому сімейному Жигулю 1,2 стояла Радянська газова установка і було спочатку вигідно а потім менш вигідно (щодо економії пального), вигідним було одне - бензину не було на заправках, думаю пам*ятаєте таку фігню, а газ постійно.
    Звіно пробіг на газу менший як на бензині і потужність не така і місця в багажнику мало, але штука НЕ В ТОМУ що я написав до того! Штука в тому, що ГАЗ який би він не був, він "сухий" в порівнянні з бензином, а отже не так змащуються поршні і все решта в двигуні, а звідси мораль байки - знос двигуна більший.
    Щодо Жигуля то проблем поремонтувати двигун за менші гроші було фігня, головне їздив і не зважав що не було бензини на заправках, на сьогодні стало питання ціни! То прорахуйте за скільки часу відіб*ється ваша установка, потім накрутіть коефіцієнт приблизно 1,3-1,4 на швидший ремонт двигуна і подумайте скільки часу треба щоб відбити ті незручності, а на сьогодні пішла мода їздити на машинах не по 10-20 років, а так 3-4, а це приблизно відбивання установки, а потім її що демонтувати і ставити на нове авто?
    Як на мене то штука не погана, хіба б пробіг в рік був десь від 50 000 км.
    Думайте...


    То був Юрко
     
  13. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано


    ПРИЄДНУЮСЬ
     
  14. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Вибачте за неавтомобільну тему, і не сприймайте як образу, але мушу то сказати у відповідь на ваші дописи...

    Це звичайно дуже прикро, коли гинуть близькі твої люди, але це не означає, що потрібно виробляти якісь стереотипи відносно того чи іншого випадку. Я сам два рази потрапляв в аварії не по своїй вині, мій хороший знайомий загинув в аварії, але це не відбило від мене бажання їздити на автомобілі. Я трактую все так: все, що сталося, є неприємні чи трагічні поодинокі випадки, і не варто на них зациклюватися. Все, що мало статися - сталося, а що має статися - станеться, і ніхто від того не застрахований, на все воля Божа.
    Приклад. Більшість кого я вчора побачивна зїзді, палять цигарки, всі знають, що це шкідливо, паління вбиває організм, на коробках цигарок теж пижуть попередження про ймовірність захворювання, однак вас (і мене в цьому числі) це не зупиняє, при тому, що є офіційні статистики захворювань і смертності від куріння, побудовані на обєктивних даних МОЗ.

    В свій час компанія Gmc мала великі проблеми з вантажівками (моделі не памятаю). Проблеми були викликані тим, що бензиновий бак в них був розміщений над кабіною автомобіля. В результаті аварії(коли машина переверталась), бак руйнувався першим. А далі: витік бензину-іскра або нагріті деталі двигуна-загоряння-вибух. Крім того в спекотних районах країни баки нагрівалися на сонці, пари бензину його розривали, ну а далі - як і в попередньому випадку...

    То чому я маю вважати, що газова установка - то дуже небезпечно, опираючись на один, описаний вами нещасний випадок? Чи може є якась статистика?
     
  15. Kvass

    Kvass Active Member

    Авто:
    Октавія
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    5 копійок:mrgreen:

    Рзглянем просту інсталяцію газобалонного обладнання в Гольф.
    Приїзжає дядько і каже,
    -слухай а нашо мені той бальон в багажніку в менеж багажнік малий!!.
    -М(майстер) Ну тоді вам торідальний балон поставим.
    -Д. А кіко він коштує???
    -М.! "%;*№":sad:smile:
    -Д:shock: :shock: :shock:
    -Д. Нє-нє мені то непідходить бо запаска ітак буде літала по салону.
    -М. ну тоді добре, прикрутм до тильної сторони багажніка, буде вам і д запаску поставити і якщо розкласти сідушкі то багажнік нормальний буде.
    -Д. (з мімою лоха) Добро,пасує.

    Так працює люба установочна амбулаторія, де безпека не першй фактор, тому уявіть шо скорше довбане? пласмасовий бак над балкою, чи балон який прикручений до тої панелі де фари??.
    Статистика говорить, що 50% всіх аварій є в тильну сторону машини.
    Нє я бомбу в багажніку возити не збираюсь!
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Якщо клієнт немає клепки, то можна ставити де він забажає.
     
  17. vovka

    vovka Active Member

    Авто:
    ВАЗ 2108 RPD, Ford Fiesta ST
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    На газ теж ніколи не пересяду.
    Бензин все таки безпечніший. В мене якось літом почала протікати обратка ну так недуже, якраз Kvass мені сказав що бензином шось чути :) , то я ше додому доїхав нормально зі Сокільник :D Потім поїхав на базар і і поміняв той шланг. І нічо не загорілося.. Тьфу 3 рази.. З газом вже би був гаплик якби він десь почав витікати... Та і з тою бомбою в багажнику недуже то і поганяєш :)
     
  18. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Чому був би вже гаплик? І чому не поганяєш? При нормальній настройці потужність залишається та сама. І ще, по своїх властивостях бензин є небезпечнішим.
     
  19. Kvass

    Kvass Active Member

    Авто:
    Октавія
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    нормальна настройка!?! Нема нормальної настройки!!!!! Мусиш шо 2 місяці їздити і настроювати, а таке задоволення коштує 50-60 грн. вот тобі і економія!!! А нормальної потужності досягнеш тільки при застосуванні газового інжектора, а то від 1000 єнотівв і дальше. Вот і думайте Гольф за 3к і газова за 1к. Але ті газові інжектора ПРОБУЮТЬ!!! ставити в Києві, і пока тільки багато негативних відкликів.
    Так нормально ставлять в Польщі, але не за 1к,.....................

    І ще в нормальних інсталяціях для безпеки в салоні ставлять газовий датчик (сигнал при пропусканні ) але він дорогий зараза і ніхто не ставить:x
    Так шо думайте!
     
  20. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Відповідь: Інсталяція газової установки: добре чи погано

    Я і про газові інжектора говорю. І їх ставлять не тільки в Києві(доречі там їх не дуже добре ставлять). Їх і у Львові ставлять. Я сам їх ставив в Польші, але в скорому часі буду ставити у Львові зі всіма дозволами -- це напевно станеться в найближчі 2-3 тижні.
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)