як купити авто на польській реєстрації.

Тема у розділі 'Юридичні питання', створена користувачем red_bull, 23 лип 2009.

  1. red_bull

    red_bull Новачок

    Авто:
    audi a 4
    ситуація така що я працюю в польщі, є у мене польська роьоча віза, чув шо можна купити там авто і не розмитнюючи оформити її на сеье. якщо комусь відому яким чином це зроьити ьуду дуже вдячний
     
  2. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    постукай до Geremy, він на тім знається краще всіх на світі
     
  3. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Якщо машина твоя і ти маєш документ який це підтверджує, то на кордоні вносиш машину в "транзитну декларацію", яка дає право протягом певного часу їздити по Україні на тій машині на польських номерах. Потім мусиш виїхати і знову заїхати.
     
  4. RomanoProddi

    RomanoProddi Місцевий

    Авто:
    WVPassat B3 SYNCRO 1990 Variant 2,0 SIMOS ADY. КПП 5 CRU 95р.в.
    Клубна карта:
    007)))
    мартіні, я таке чув. але то тре дарчу на машину оформляти.
     
  5. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    В мене колєга працює в Європі офіційно. Купив собі там машину і їздить в Україну нею коли треба. Тут лишається місяць і більше часу. Ніяких дарчих не оформляв, тупо купив машину по оголошенню
     
  6. RomanoProddi

    RomanoProddi Місцевий

    Авто:
    WVPassat B3 SYNCRO 1990 Variant 2,0 SIMOS ADY. КПП 5 CRU 95р.в.
    Клубна карта:
    007)))
    за це то так. а мені казали мєнти, що можна там оформити дарчу і ганяти тут.(це якщо ти з Європою ніяких стосунків не маєш) потім виїхати - заїхати і знов. але максимально 2 роки на ній можна тут ганяти. не знаю чи то факти і правда. але казали, що в нас всі прокурори так їздять.
     
  7. red_bull

    red_bull Новачок

    Авто:
    audi a 4
    тут я цілком згідний з вами, але якшо можна розкажіть детальніше про транзитну декрарацію, просто на скільки я чув вона оьходиться не дешево
     
  8. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    пошукай тут на форумі, про це вже писалося
     
  9. Romko

    Romko Active Member

    Авто:
    VW Vento
    red_bull, яб хотів запитати тебе дещо про роботу Польші, як можна з тобою звязатись?
     
  10. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    Вопщім, купити машину ти можеш - але спершу піди в місцевий відділ комунікації і транспорту і перепитай, що для цього буде потрібно, щоб зареєструвати її на своє імя в Польщі. Там, ніби-то вимагатиметься "часове замельдованє" на території гміни - але то в тебе і так вже має бути, згідно з законом, якщо ти там перебуваєш не менше 3 днів. (Різні гміни чомусь по різному вимагають, деякі - тільки карту побиту). Українців - власників автомобілів у Польщі дуже багато.
    Їздити в Україну - проблеми будуть і при цьому кожен раз різні ))) максимальний термін, який ти зможеш перебувати на Україні цією машиною - 10 днів. Щоб менше проблем було - при вїзді в Україну оформлюється типу "транзит" територією України (власне на 10 днів). І по Україні треба буде їздити з закордонним паспортом. Але ще дуже багато чого залежить він "людського фактора". Буває митник нормальний попадеться, буває.... В багатьох випадках спасає перебування на тимчасовому консульському обліку. Справа не обовязкова, але маю точні відомості, що митники як бачать тимчасовий конс облік, вже не мають претензій, хоча формально це нічого не дає. Не знаю також як це надовго (скільки така схема ще працюватиме).
    Для того щоб стати на тимч.конс.облік - мінімальний термін перебування - 3 місяці, зазвичай до 1 року. Для цього треба - умова про працю, паспорт закордоний, одна фотографія, часове замельдованє (або карта побиту), заповнити дві анкети і все (процедура безкоштовна). Це також дасть право брати участь у виборах, чи допоможе консульству у випадку якщо "не дай Боже що"...
    найти найближче консульство можна на сайт посольства (http://www.mfa.gov.ua/poland)- є у Варшаві, Кракові, Любліні та Гданську.
    П.с. Сам не їжджу, але інформація, з перевірених (першо)джерел.
    Також знаю, що були випадки прострочення терміну 10 днів, але головне - через інший пункт пропуску виїжджати, чи якусь довідку взяти - від лікаря чи майстерні.
    П.п.с. Роботи у Польщі все менше і менше, бажаючих працювати все більше. Заробітчан наших обманюють дужже багато - випадків валом, тре вважати...
    Чим багаті - тим раді.
     
    Останнє редагування: 1 сер 2009
    • Подобається Подобається x 1
  11. red_bull

    red_bull Новачок

    Авто:
    audi a 4
    блін ти описав все шо я хотів знати, велике тобі спасибі, виручив мне
     
  12. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    Найшов напівофіційне розяснення з цього приводу
    За достовірність не ручаюсь, але думаю, раз опубліковано з офіційниим посиланнями на відповідні накази - значить на достовірність заслуговує.

    ЗДерто з http://www.zarobitchany.org


    Правила ввезення транспортних засобів на територію України

    Сьогодні до «гарячої лінії» проекту ZAROBITCHANY.ORG звернувся Микола С, громадянин України, який зараз проживає за кордоном, але нещодавно приїхав в Україну на власному автомобілі. Пан Микола спитав чи мали право українські прикордонники вимагати наявність в його паспорті печатки про консульський облік. І друге – скільки часу можна на законних підставах його транспортному засобу знаходитися на території України без додаткових витрат?

    Ввезення транспортних засобів на митну територію України тимчасово або з метою транзиту регламентується Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" № 2681- III віз 03.09.2001 і Наказом Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005.
    За інформацією Київської регіональної митниці щодо тимчасового в’їзду (транзиту) транспортного засобу на територію України ви маєте право ввезти автомобіль на строк до 10-ти днів за умови усного декларування про виїзд з території України на вказаний термін і без сплати будь яких митних зборів та податків. Термін 10 днів є максимальним для транзиту транспортного засобу на території України, у тому числі і для громадян України, які проживають за межами України та знаходяться на тимчасовому консульському обліку в іншій країні. Для підтвердження того, що ви на даний момент не проживаєте на території України, ви повинні пред’явити закордонний паспорт з відміткою про тимчасовий консульський облік, а також документи, які підтверджують право власності на автомобіль та те, що він зареєстрований для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Це положення встановлено наказом державної митної служби України № 229 від 17.03.2008, а саме - частиною IV «Митний контроль та митне оформлення ТЗ, що ввозяться на митну територію України з метою транзиту».
    Згідно Наказу Держмитслужби № 771 від 07.09.2007, «При неможливості виконання зобов'язання, наданого митним органам на здійснення транзиту чи доставки до митниці призначення у встановлений термін з об'єктивних причин (аварія, виведення з ладу, пошкодження транспортного засобу, викрадення, хвороба власника (користувача) транспортного засобу, тощо), власник або уповноважена ним особа повинен звернутися з письмовою заявою про продовження терміну виконання зобов'язання із зазначенням причин неможливості доставки транспортного засобу у визначений термін та подати документи, що підтверджують даний факт, керівництву відділу митного оформлення автотранспортних засобів».
    Якщо вам необхідно перебувати на території України більше ніж термін транзиту, але терміном до 1 року, вам необхідно оформляти тимчасовий ввіз транспортного засобу на митну територію України, але вам також необхідно надати документи, які підтверджують реєстрацію для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Для ввозу вам треба внести в якості застави на рахунок митної служби України суму, яка дорівнює усім податкам та зборам, яки сплачуються при ввезенні транспортного засобу для вільного користування (ПДВ, акцизний збір, та ін.). Ці гроші повертаються вам, якщо ви у встановлений термін вивезли транспортний засіб з території України, у іншому випадку - застава вам не повертається.
    Згідно п. 4.1 Наказу Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005, звільняються від оподаткування на ввезення транспортного засобу громадяни інших країн, які прибувають в Україну з метою постійного проживання а також громадяни-нерезиденти України за наступними умовами:
    постійне проживання громадянина на території країни попереднього місця проживання не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
    перебування ТЗ у власності громадянина не менше одного року з дати набуття права власності на ТЗ до дати: для іноземців та осіб без громадянства - отримання посвідки на постійне проживання або отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
    перебування ТЗ на обліку в країні постійного місця попереднього проживання його власника не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України).
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Чортопхай

    Чортопхай Аксакал

    Авто:
    VW
    Клубна карта:
    113
    Geremy, адреса посольства правильна, але чомусь перекидає на сторінку МЗС в Києві. Якщо вписати від руки, то заходиш до посольства.

    А я маю інше питання - якщо авто куплене в Польщі і має всілякі там гарантії, LongLife і інше, то чи зберігаються вони, якщо приїжджаєш до України і реєструєш на наші номери?

    Перепрошую, спочатку треба було привітатися з усіма, бо це мій перший візит. Вітаю всіх шанованих бувальців цього форуму. Маю купу питань, думаю, що і розповісти буде що, тому сподіваюся тут бувати наскільки дозволить праця.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    Тута нічого не підповім - треба в дилерів питатись. Ніби то гарантія європейських машин поширюється на всю Європу (багато людей з західної України роблять наприклад всі сервісні роботи в Польщі - і дешевше і якісніше). Але 100% дати не можу.
    Привіт
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    Хм, виявляється зміни зафіксовано вже законодавчо


    Згідно http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2275-17
    13. У статті 11 Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" ( 2681-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 1,
    ст. 2; 2009 р., N 29, ст. 389):

    1) перше речення частини першої доповнити словами "якщо інше не передбачене цим Законом":
    2) після частини другої доповнити двома новими частинами такого змісту:
    "Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у консульській установі України, у разі відвідання України мають право тимчасово під зобов'язання про зворотнє вивезення ввезти один власний транспортний засіб, який класифікується у товарній позиції 8703 ( 2371г-14 ) (крім товарної позиції 8703 - 10) згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), та причеп до нього (за умови ввезення разом з транспортним засобом), який класифікується у товарній підпозиції 8716 - 10 ( 2371г-14 ) згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів.

    Такий транспортний засіб:
    а) може бути ввезений за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, яка підтверджує право власності на нього та дозволяє його експлуатацію, за наявності страхового договору з цивільної відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України;
    б) не може використовуватися для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні, в тому числі надаватися в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам.

    Відповідальність за невивезення за митний кордон України транспортних засобів, що були тимчасово ввезені на митну територію України під зобов'язання про зворотнє вивезення у строк, зазначений у зобов'язанні про зворотнє вивезення, установлюється Митним кодексом України ( 92-15 )".

    У зв'язку з цим частини третю - сьому вважати відповідно частинами п'ятою - дев'ятою.
     
  16. Рус

    Рус Active Member

    Авто:
    Passat B6 1.8 TSI
    Привіт! Народ, просвітіть мене (ну не розумію я цього "жанру" написання законів)....Це означає, що я на протязі одного року можу ОДИН РАЗ приїхати на авто з іноземною реєстрацією строком до 60 днів включно??? Вибачте за тупість!:shok:
     
  17. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    А собсна, де написано що один раз.
    ІМХО - вважаю, що йдеться про те, що авто може перебувати в Україні 60 днів протягом 1 року...
    Хоча, які роз"яснення наші митники отримають з цього приводу...
     
  18. Hemp

    Hemp Початківець

    Авто:
    ROVER 620 SDI
    Всім привіт,джеремі,я перечитав всі твої пости на цю тему і зрозумів шо ти в тому всьому шариш,але так як я не дуже в тому продвінутий поясни як мужик мужику))

    Я житель м.Рава-Руська місто входить в 30 км зону(малий прикордонний рух)в мене до грудня має бути готова карточка для безвізового спрощеного вїзду в РП,хочу зразу там купити ТЗ на PL реєстрі.

    Мені для того обовязково якийсь там конс-облік чи,тимчасова прописка чи шось шо мене поже пов*язувати з мазурами?)

    Якшо ні шоб сісти за таке авто мені потрібно
    1)найти авто з продавцем
    2)дати йому бабки за авто
    3)піти з ним в якесь їхнє типу мрео
    4)вписатися в ТехТал
    5)зробити в нотаріуса довіриність на керування
    6)сідати за руь і свалювати
    так чи нє?є ше якісь нюанси?

    поясни час жме,ато губу накатую сильно))
    дякую на перід.
     
  19. Geremy

    Geremy Active Member

    Авто:
    Golf Plus 1.6 - більше в дружини, Skoda Octavia 1.9 TDI (2005 р.в.) - службовий....
    2 HEMP

    Ндя... Закатав ти губу... Занадто...
    Посвідчення про малий прикордонний рух нічого не дає, крім, звісно, можливості безвізового перетину кордону та перебування в межах 30 км зони. Відповідно під конс.облік воно також не підпадає (див. сайт посольства україни)...

    Купити ТЗ на польські номери в Польщі, ну то таке, ще можливо, можеш на себе його вішати, можеш на поляка - себе як співвласника вписати, але реально їздити на ньому ти зможеш лише в Польщі (і то - 30 км від кордону), в Україну ти на ньому не вїдеш без сплати мита.
     
  20. Hemp

    Hemp Початківець

    Авто:
    ROVER 620 SDI
    я маю на увазі шоб купити машину в поляка і перетинати кордон раз в 10 днів я не хочу нею вїжати і ставити на розмитнення....
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)