Перетяжка дверних карт Golf2 (3-ох дверка) карпетом (фотозвіт)

Тема у розділі 'Тюнінг, косметика і звук', створена користувачем diesel757, 2 тра 2013.

  1. diesel757

    diesel757 Аксакал

    Авто:
    VW Golf2 1,6D jp, 5-стМКПП (4S), 1985р.
    VW Passat B5+ (FL) 1.9tdi AWX, 5-стМКПП, 2001р.
    Клубна карта:
    000091
    Довго вивчав питання, як саме перетягнути карти в своєму Гольфі і вирішив зупинитись на матеріалі карпет. За сам матеріал чув багато, навіть те, що він вбирає пил, але мене це не зупинило, так як стан моїх карт було важко описати без використання ненормативної лексики.
    Тим більше, сама форма карт в якійсь мірі є складною, бо є утоплені ніші під лікті та ніші під кармани. Отож, по суті --- карти були вкриті дермантином, котрий повитирався і став просто лахміттям, а навіть якби не витерся, то всеодно по колхозному то все виглядало, ось фотки їх СТАНУ ДО......

    [​IMG]

    [​IMG]

    Для роботи над картами, мені знадобилося:
    - людина - +1
    - карпет - 3м погонних (ширина була 1,4м) брав з запасом
    - клей - 2 банки по 620г (клей на фото)
    - кісточки - 4 шт.
    - флакон з розбризкувачем для води - 1 шт.
    - поліетилен (або поліетилоновий мішок в розрізі) для підстилки - 2-шт.
    - ножниці - 1 шт.
    - різачок - 1 шт.
    - праска - 1 шт.
    - фен жіночий - 1 шт.
    - чистий кухонний рушник - 1 шт.
    Всі роботи робили в квартирі, по часу зайняло 2 рази по пів дня. Поліетилен стелив, щоби підлогу не вимазати.
    Спочатку був напряг, віддерти той дермантин від самих карт, а потім відшкрябував наждачкою (грубою) старий клей, шкрябав і на сухо і на мокро в ваній під стуменем води.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Віддерше все старе від основи, приготував клей та кісточки

    [​IMG]

    Ну і звісно порізав сам карпет на прямокутні листи по розміру з запасом.
    І тут нюанс, сам матеріал ні в якому разі не потрібно заломлювати (купуючи, та транспортуючи до місця робіт), лише акуратно скрутити трубкою.
    А вже, коли порізка, то лінії порізу треба заломати, щоби не потягнувся при порізці ножницями. Відміряв рулеткою, відмальовував милом на зворотній стороні. Далі почались роботи з нанесення клею.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    При намазуванні клею на основу карти наносили клею достатньо не жаліючи, але так, щоби не було мокрим, щоб не плямкало з-під кісточки, а вже на матеріал (карпет) наносилось клею дуже трошки, тільки, щоби трошки корочка місцями зробилась (вверху на нижніх фото видно - де карта з карпетом лежить).

    Після цього пішов процес наклеювання.
    Починав з одного з країв карти але не прижимав сильно, всі прижимання матеріалу до основи інтенсивно розпочинав в місці впадини карти (полички для ліктів) із самої глибшої точки. Попередньо, розбрискувачем змочив місця тканини теплою водою, де потрібно було її розтягнути, тобто площа підлоктівої ніші і довкола неї по верху тканини.
    Все це інтенсивно прижималось, розтягувалось і ще раз прижималось від центру (від самої глибшої точки і до країв)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Коли ніші (впадини) було добре розроблені, потягнуті та прийняли форми, ми тягнули до країв і використовували одразу фен жіночий домашній.
    Сам матеріал дуже добре реагував на розтяжку, але обов'язково місця розтяжок змочувати. Також використовував викрутку для притискання внутрішніх кутів, а саме, ручку викрутки, бо вона груба кругла та не надривала матеріал.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Всі карти робились по черзі по одній штуці.
    Після того коли все було зроблено, зі зворотньої сторони повідрізав різачком зайвий матеріал, акуратно підклеїли, карту пропилесовив з лицевої сторони, накрив чистим кухонним рушником та прогладив праскою.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Вартість робіт склала:
    - карпет (розмір зазнечено вище) - 3м*65грн.=195грн.
    - клей - 2 банки * 45 грн. = 90 грн.
    - кісточки - ну 25 грн. за всі
    - різачок - десь 15 грн.
    Все решта було в навності.
    В перший день робіт, коли зробили дві карти зрозумів, що матеріалу взяв забагато, але на другий день робіт, коли робили решта дві карти через необережність було перекинуто клей на одну із карт та зацепило вже вирізаний карпет, тому зайвий його кусок був в нагоді та використався.

    Ось кінцевий результат робіт

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    В цьому процесі радує те, що не прийшлось робити лекал, і зшивати то все до одного цілого, але після процесу відчувається біль в пальцях рук, особливо кінчики, так приходиться натягувати матеріал.
    От і все. Дякую за увагу. Сподіваюсь, що комусь стане в нагоді.
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. agent

    agent Початківець

    Авто:
    джетта2
    Просто супер.Сам збираюся це зробити, тільки не знаю яку тканину ставити.(в мене коричнива з розводами)
     
  3. WANTED

    WANTED Місцевий

    Авто:
    VW Golf mk2 1.8 GU Pierburg 2E2 1991, Fire and Ice remake
    Вийшло класно, я і не сумнівався))
    Добавлю тему собі в закладки, мені ще також пригодиться))
     
  4. baksius

    baksius Місцевий

    Авто:
    Vw Golf4 2001 1.6AVU МКП;
    Класно вийшло.
    Но судячи по фото всі роботи робила жінка а Ти тільки прасував причом в голому виді, напевно відробляв попередні роботи:D.
     
    Останнє редагування: 2 тра 2013
  5. WANTED

    WANTED Місцевий

    Авто:
    VW Golf mk2 1.8 GU Pierburg 2E2 1991, Fire and Ice remake
    Так ще ж і фотографував)))
     
  6. Sasa

    Sasa Аксакал

    Авто:
    Country Power
    Клубна карта:
    000481
    Деталізація фоток не дає оцінити якості робіт. Яка це марудна робота - сам знаю бо стелю обклеював і як клей за 5 сек висихає теж в курсі, і як він просочується через матеріал - теж в курсі, хоча й вийшло в мене зачотно. Сподіваюсь в тебе теж...
    але яка вартість карт в хорошому стані з заводськими молдінгами на шроті? Це ж не корада. Невже значно більше 300 грн? В даному випадку "овчинка - выделки". Але звичайно краще дермонтину на перших фото. Молодець.

    Навіщо прогладжувати?
     
  7. diesel757

    diesel757 Аксакал

    Авто:
    VW Golf2 1,6D jp, 5-стМКПП (4S), 1985р.
    VW Passat B5+ (FL) 1.9tdi AWX, 5-стМКПП, 2001р.
    Клубна карта:
    000091
    Поки що машина ще на покрасці, карти були вдома, тому й вирішив їх відреставрувати.
    Як получилось - покажу на з'їзді (знову ж, коли заберу машину і скручу то все в одне ціле.)
    На рахунок просочування, то тільки на першій карті з котрої починав (в підлокотній ніші в кутику точка відбилась) і то, я припускаю, що це не просочився клей, а мій помічник пальчиком приложився.
    Щодо карт зі шроту, я б тільки за, щоб взяти і не паритись, але проблема не в тих ста гривнях різниці, а проблема в тому що важко, неавіть дуже важко знайти всі 4 штуки в ідеальному стані - ІМХО.
    Чого прогладжував? - А й сам не знаю чого :D напевно, чоб було "верняково" :mocking:.
    Карти до сих пір в квартирі бо машинка ще не виїхала, і своєю роботою задоволений, кожного дня приходжу з роботи і радують мені очі, як дитині.
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)