Що лити в радіатор?

Тема у розділі 'Двигун, підкапотний простір', створена користувачем MARTINI, 4 тра 2006.

  1. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Чим заповнити охолоджувальну систему? Тосол чи антифриз? Концентрований-неконцентрований, синій, червоний, прозорий.... Яка між ними різниця? Чи має значення який сезон? Які марки кращі і тд.

    Прошу висловлюватися
     
  2. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Антифриз в перекладі на українську це незамерзайка.
    Тосол - це один з видів антифризу, розроблений бравими радянськими вченими для високотехнологічноі техніки типу АЗЛК, ВАЗ, ЗАЗ, ТАЗ тощо.
    Основна властивість Тосолу - він містить кислотні сполуки, що розїдають алюміній, з якого зроблені наші ГБЦ (головки блоку циліндрів) та радіатор. Тому скажу, що замість тосолу краще лити воду. Вода погана тим, що має менші змащувальні властивості аніж антифризи, має осад та солі, що пришвидшують зношування вузлів системи охолодження. Має меншу температуру замерзання і кипіння ніж антифриз. Проте на короткочасне використання дозволяється і вода - це дозвіл від ВАГу. Антифризи - синій - класичний, лиється в більшості в наші машини. Найчастіше підробляють саме його. Тому треба купувати в магазинах. (Навіть польський). Для тебе він (синій) найкращий. Розбавляти можна водою, деякі дистильованою водою. Чи купувати розбавлений чи концентрат - однаково. Концентрат кращий тим, що можна визначити самому температуру замерзання. Наприклад в нашій кліматичній зоні нікому не треба мішати до -50. достатньо -30, так буде суттєво дешевше. Червоний - на спиртовій основі, тому дорожчий і довговічніший. Рекомендується до вживання в багатьох машинах, випуску після 1995 року. Що цікаво, термін заміни для фірмового червоного у деяких інструкціях перевищує 300 тисяч км, в той час як синій рекомендується зливати щотридцятьтисяч або щодвароки.

    І ще одна особливість - токсичність. Здається дурничка, але коли у вас в дорозі тече радіатор пічки - доводиться дихати випарами антифризу. Якщо це тосол - без жартів можливий летальний випадок. Їздити не рекомендується. Якщо антифриз - достатньо відкрити всі вікна і доїхати до місця ремонту. Якщо вода - навіть приємно :)
     
  3. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Купил именно красный концетрат антифриз Феби. Но боюсь лить. :)
     
  4. rocker

    rocker Початківець

    Авто:
    Skoda fabia new 1.4
    Всі ВАГи використовують саме червоний антифриз, принаймні нові. По книжці, його треба міняти раз в 60 тис.км. або, якщо память не зраджує, раз в 2 роки, але в нас таке, майже, ніхто не робить. Люди їздять на тому антифризі і по два роки і по 200000км
     
  5. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Я залаваю синій Лукі-моллі (радіатор з алюмінію) розбавляю 1/2. Наразі ніяких проблем не було.
     
  6. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Воду заливати погано... через деякий час утворюється в моторі накип який вже звітам не знімиш ніякими присадками. Якщо вже без води ніяк.. то заливайте принаймі дистильовану воду.
     
  7. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    И разбавлять концетрат именно ей! :)
     
  8. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    в мене теж синій лікві моллі, нормальний. Перед тим був червоний омнілюб - помпа накрилася не буду казати чим.
     
  9. CAT

    CAT Місцевий

    Авто:
    GTI mk6, GTI mk1, Golf mk1
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    в мене був червоний (витік весь після аварії) в принципі всі майстри казали шо він кращий. а деяким навіть очі на лоба лізли чого це я червоний в таку машину залив...
     
  10. Sergio

    Sergio Початківець

    Авто:
    VW Passat CL 1.8 1992
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    Скажу і я слово, оскільки сам цікавлюся даним питанням. ТОСОЛ заливати не раджу. Як правило всі ТОСОЛи, які в нас продаються, це підробки або неякісні взагалі через присадки, які в них використовуються. Крім того, не менш важливим показником є температура кипіння. В ТОСОЛів вона нижча і коливається в межах 98-105 градусів, що є критично в теплу погоду для пробок в місті. Стосовно Антифризів ситуація з точкою кипіння набагато краща - 110-123 градуси приблизно. Крім того, синій це марка G11, червоний - G12. Після червоного синій антифриз заливати не можна, це пояснюється тим, що у червоного є компоненти, які утворюють плівку на деталях, з якою компоненти синього не взаємодіють. По якості і характеристиках практично однакові.
     
  11. jora

    jora Active Member

    Авто:
    VW Polo variant 1.6 inj, 1998
  12. Словотворець

    Словотворець Active Member

    Авто:
    98798
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    Сумніваюсь що лікві моллі може бути підробкою.. хіба якщо купувати в гаражі якомусь.
     
  13. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    не тільки в гаражі, а й на базарі. А підробкою може бути все, на що ведуться люди :)
     
  14. S@sha

    S@sha Active Member

    Авто:
    VW golf II 1.3 Тi 1991
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    я заливаю синій HEPU проблем не було, але краще до антифризу готуватися з літа, я рекомендую ранньою осінню залити дисцильовану воду поїздити 2 тижні - злити, знову залити дисцильваной поїздити 2 тижні - злит, і так оки злита вода буде чистою, а потім в чисту систему заливай концентрат розбавлений знову-же дисцильованою водою
     
  15. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    Я круглорічно з антифризом їжджу і всім раджу
     
  16. Travel

    Travel Moderator

    Авто:
    РЕНО МЕГАН
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    я також круглий рік антифриз лию
    здається десь чув що проста вода погано впливає на водяну помпу
     
  17. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    Вона її просто не змащує :idea:
     
  18. peGas

    peGas Аксакал

    Авто:
    Peugeot 307 2.0 XS '05
    Клубна карта:
    000008
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    а нашо водою розбавляти?
     
  19. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    Водою розбавляють концентрати. Якщо наприклад на упаковці написано -80 градусів по цельсію. Ти його так і заллешь у двигун, чи розбавишь?
     
  20. MARTINI

    MARTINI Добрий Адмін

    Авто:
    Seat Leon 2.0 FSI, 2006
    Клубна карта:
    000111
    Відповідь: Що лити в радіатор?

    дехто , хто дуже шанує машину, то так і робить, купують 5 літрів концентрату і їздять на ньому
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)