Оскарження постанови ДАІ

Тема у розділі 'Юридичні питання', створена користувачем TANA, 25 жов 2009.

  1. TANA

    TANA Новачок

    Авто:
    ВАЗ
    Скажіть, будь-ласка, якщо адмін.правопорушення було вчинене 8 липня 2009 року, на місці було складено протокол. Постанова була винесена через місяць після вчинення правопорушення, але належним чином про неї не було повідомлено. Про неї ми дізналися лише 22.10.2009, коли нам надійшов лист про примусове стягнення штрафу на підставі вказаної вище постанови. Чи можна цю постанову оскаржити на підставі спливу строків накладення адміністративного правопорушення чи прострочення постанови?
     
  2. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Строк притягнення до адмін. відп-ті 2 міс, складення постанови - це ї є притягнення до адмін. відп-ті. В даному випадку спливу строків притягнення не було, і підставою оскарженгня це не може бути, але мало місце неповідомлення особу про притягнення до адмін. відп-ті, що позбавило можливості взяти участь у розгляді справи про адм. правопорушення а також оскаржити постанову про притягнення до адмінвідповідальності.
    В КУпАПі сказано, що особа, притягнута до адм. відп.-ті, може окаржити постнову про адмін. правопорушення. В даному випадку виходить, що особа була позбавлена такого права, а орган який виніс постанову (ДАІ) не може надати підтвердження отримання порушником постанови. Тому потрібно писати лист управлінню юстиції стосовно призупинення виконавчого провадження, з одночасним повідомленням прокуратури про ситуацію, яка склалась і наголошувати на порушенні своїх прав.
    Від виконавчої вимагати постанову ДАІ (копію хоча б) і оскаржувати до суду з проханням поновити строк оскарження в зв*язку з вагомою підставою (не було відомо про факт притягнення до відп-ті з вини ДАІ). Якщо ж не оскаржувати - то наголошувати на сплаті звичайного розміру штрафу з наведених вище підстав.
    Оскаржувати до районного суду по місцю проживання в формі адміністративного позову, ОБОВ*ЯЗКОВО просити поновлення строків оскарження на тій підставі, що пропущені вони були не з вини особи, яка притягувалась до адмінки. А підставою оскарження буде порушення прав, передбачених ст 268 КУпАП, не вмотивовано розмір штрафу, не дотримано порядок ст. 279 КУпАП ну і те, що в протоколі було зазначено у поясненнях. Якщо протокол був підписаний без заперечень - то шансів менше на позитивне рішення суду.
    В будь-якому випадку підстав для сплати подвійного розміру штрафу, виконачого збору і пені немає, якщо в ДАІ і ДВС немає доказів того, що порушника не повідомляли про притягнення.
     
    Останнє редагування: 28 жов 2009
    • Подобається Подобається x 1

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)