Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

Тема у розділі 'Двигун, підкапотний простір', створена користувачем Franko, 24 бер 2007.

  1. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Це впливає на витрату пального???
     
  2. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Різниця в кількості клапанів на циліндр (4 а не 2), 2 розпредвали, інакше газорозпреділення, і т.д.
    Якшо брати вагеновські мотори одного покоління, то різниця в к.с. (наприклад GX 8 кл 90 к.с. і КR 16 кл 139 к/с, аналогічні системи вприску)
    На витрату пального впливає, оскільки з такого ж об*єму знімають більшу потужність і крутний момент, тому пальногго він буде споживати більше.
    Але, 16 кл двигуни мають більший ККД відносно 8 кл, і пальне використовується ефективніше, ніж у 8 кл.
    16 кл 4 циліндровий мотор це наступна стадія розвитку після 8 кл 4 циліндрового, а ше новіший- це 4 циліндровий 20 клапанний.
     
  3. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Не знаєш з якого року почали ставити 16 кл на гольфи???
     
  4. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Не зовсім так - при однаковому навантаженні на двигун споживання ідентичне, оскільки однаковий об'єм, відповідно (якщо немає турбіни) однакова кількість повітря, що потрапляє у циліндри, а оскільки пропорція суміші у всіх однакова, в циліндри потрапляє однаково і бензину. Єдина різниця - 16-клапанний двигун може швидше випустити відпрацьовані гази а також запустити суміш палива з повітрям до камери. Відповідно, забезпечити якісніше його згоряння. Таким чином двигун може швидше спалювати бензин та розвивати більші оберти. Крім того, на високих обертах в 16v збільшується ККД згоряння (менше відпрацьованих газів на наступний цикл), що дозволяє корисніше працювати двигуну при більшій кількості палива. Тому у 16-клапанниках є більшою потужність.

    А тепер простіше. При однаковому навантаженні 8в і 16в споживають однакову кількість бензину. При "повному" газі 16в їстиме більше, зате видаватиме більшу потужність. Якщо їздити "спокійно" на 16v двигуні (139 к.с.), розвиваючи потужність до 90 к.с., він буде споживати стільки ж скільки їсть GX 90-сильний, єдиний плюс - запас потужності на педалі газу. Тому для "спокійних" водіїв поняття споживання може бути тотожним.

    1986.
     
  5. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

     
  6. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Не зовсім так. 90 к.с виробляе карбюраторний мотор а КР - вприсковий.
    На К-Джетроніку тих же років мотор 8В дає потужність 112 к.с. І це аксіома.
     
  7. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    на деяких GX-х стоїть К-джетронік (наприклад Scirocco Scala 1986 року мого брата, бачив на свої очі) а 112 к.с. можна зняти і з GX шляхом встановлення всього-навсього іншого розпредвала
     
  8. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Може ти путаєш мотор с DX, він на К-Ждетроніку? І іще НІ У КОЇМ РАЗІ не буває частина моторів з буквами GX на карбах, а частина GX - на впроску. ТАКОГО НЕ МОЖЕ БУТИ, ЦЕ НЕМОЖЛИВО!!!!
     
  9. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Зроблю фотки-закину. Хіба шо хтось на тому моторі поміняв голову з вприском, того шо бачив то чудо на свої очі.
     
  10. Scirocco GTi

    Scirocco GTi Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco 1,8i 1986 р.в. EW 112 л.с. 5ст КПП, VW Scirocco 1,8i 1984 р.в. DX ? л.с. 5ст КПП
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    А це вже зовсім друга справа. Якшо то наши майстри "впендюрили" туди що небуть, то завод туту ні до чого!
     
  11. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Степінь стиснення визначається у першу чергу довжиною ходу поршня у циліндрі. А у багатьох 8-клапанних моторах хід такий же як і в 16v. Тому і СС така ж. Причому збільшення степені стиснення пропорційне до економічності двигуна - чим більша СС тим двигун економічніший. У високооборотних двигунах СС навпаки понижують, зокрема, коли ставлять турбіну. Також степінь стиснення не впливає на кількість всмоктування бензину чи повітря. Це визначає робочий об'єм циліндра, тобто кількості вільного простору при положенні поршня у НМТ.

    1. 16-кл вагенівські двигуни не мають поколінь. Вони однакові у всі роки.
    2. На цих моторах їздили і звичайні люди, не обов'язково постійно тиснути "повний". За кордоном покупці часто розглядають потужні двигуни як засіб безпеки а не як засіб для "польотів". Потужний двигун дає більше шансів уникнути небезпеки, скорочує час обгону в критичних випадках ітд, іншими словами безпечніший.
    3. Блоки двигунів, як і 90% моторних запчастин у машинах GT, GTX i GTI абсолютно такі ж як і у не GT, GTX i GTI. Тому вартість переважної більшості запчастин, логічно, теж однакова.

    Це факт. Букви мотора означають його повну комплектацію включно з системою вприску.
     
  12. peGas

    peGas Аксакал

    Авто:
    Peugeot 307 2.0 XS '05
    Клубна карта:
    000008
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??


    Шо на всіх 16 клапанних стоїть 2 розпредвали?
     
  13. Topol

    Topol Аксакал

    Авто:
    VW Corrado G60 1990 Police Interceptor 2007 Yamaha R1 2009
    Клубна карта:
    000006
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    О! А я собі якраз придумую оправдання якесь гуманне що мотор треба міняти!

    100%!! Для БЕЗПЕКИ!!!! :grin:
     
  14. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Ги, дякую за розширену відповідь... я далі в пошуках "оптимального" гольфа. Хочу брати 1.6 16V, але кажуть що зараз в німців 1.6 в гарному стані рідко трапляється...а ще й 16V майже на 1000 дорожче(((
    буду чекати осені...
     
  15. scirocco

    scirocco Аксакал

    Авто:
    VW Scirocco GT 1988 KR VW Scirocco GL 1982 EG VW Mazda 3 MPS 2009 VW UAZ 469 VW GAZ 69 and others vw's
    Клубна карта:
    000001
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    2. Один шпіцує випускні, a другий впускні клапани.

    Для цього є відповідні кнопки - по-перше гарніше виглядає, по-друге всім стає відомо, кому саме дякуєш.
     
  16. Topol

    Topol Аксакал

    Авто:
    VW Corrado G60 1990 Police Interceptor 2007 Yamaha R1 2009
    Клубна карта:
    000006
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    1.6 16 V - такого мотора нема в 2 і 3 гольфа. :roll:
     
  17. Markell

    Markell Super Moderator

    Авто:
    Mk2 KR
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    1. 16-кл вагенівські двигуни не мають поколінь. Вони однакові у всі роки.

    Не думаю, шо на 4х і 5х гольфах стоять KR-и і PL-і.

    3. Блоки двигунів, як і 90% моторних запчастин у машинах GT, GTX i GTI абсолютно такі ж як і у не GT, GTX i GTI. Тому вартість переважної більшості запчастин, логічно, теж однакова

    Незнаю, як нарахунок переважної більшості запчастин, але на 16 кл гольф 1.8 клапан коштує 24 у.е. (множим на 16), гідрокомпенсатор 8 у.е (множим на 16), поршень-100 у.е., прокладка клапанної кришки-від 30 у.е., прокладка голови- не знаю, але думаю шо тоже космос.
    Крім цього, на 16 кл двигун високовольтні дроти-від 80 у.е., 3-х контактні свічки, як мінімум нормальна півсинтетика і т.д.
    Це я і мав на увазі, шо за обслуговування авто з такими моторами треба платити більше.
    Також в 16 кл 2 гольфі передня ходова відрізняється від звичайного 2 гольфа (гальм. колодки/диски, пружини, приводи і шруси, підшипники ступиць, поворотні цапфи), і коштує дорожче.
     
  18. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Угу, я скіки аналогічні запчастини коштують для не 16 клап. моторів:???
     
  19. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    Кур*а... шкода, шкода...
    А трансплантація такого мотору дорога???
    А сам мотор на скіки потяне???
     
  20. Franko

    Franko Active Member

    Авто:
    Vw Scirocco GTX'83 1.8 JN
    Відповідь: Яка різниця між 8 і 16 клапанним мотором??

    я так не можу((( я розриваюсь, треба ж всім подякувати)))
     

Поділитися цією сторінкою

а де твій аватар? :)